>

Lekkie kurtki sportowe: na rower, do biegania

Idealnym rozwiązaniem dla entuzjastów aktywnego trybu życia, nie stroniących od fizycznego wysiłku w postaci porannego joggingu, czy też weekendowych wycieczek rowerowych, jest lekka kurtka sportowa.

Warto się w nią zaopatrzyć w profesjonalnym sklepie sportowym, ponieważ tylko wtedy będziemy mieć gwarancje dobrej jakości, co sprawi, że tego typu odzież będzie nam służyć przez kilka sezonów. Na jakie elementy zwrócić szczególną uwagę?

Kurtka powinna być wykonana z nieprzemakalnej tkaniny, która w razie deszczu nie nasiąknie wodą, ponadto musi zawierać siateczki wentylacyjne zapewniające właściwy przepływ powietrza i odpowiednią wymianę ciepła. Ważnym dodatkiem jest wysoki kołnierz przechodzący w kaptur, najlepiej z daszkiem, chroniący przed opadami, wiatrem i chłodem. Kurtka sportowa nie może ściśle przylegać do ciała, natomiast musi być nieco luźniejsza, tak aby nie krępowała ruchów podczas intensywnego treningu. Jej indywidualne dopasowanie powinien umożliwić system ściągaczy u dołu i przy zakończeniach rękawów. Warto zwrócić uwagę na szczelne kieszenie zewnętrzne i wewnętrzne na schowanie podręcznego sprzętu oraz zabezpieczone zamki wodoszczelne pokryte patkami. Konieczne są otwory wentylacyjne pod pachami, odpowiedzialne za odparowywanie potu, a także elastyczne wykończenia gwarantujące komfort noszenia. Ważne aby kurtka nie była za krótka i przy okazji dynamicznych ruchów nie odsłaniała pleców, narażając nas tym samym na poważne choroby.

Praktycznym rozwiązaniem dla żyjących aktywnie jest zakup dwuczęściowej kurtki, której warstwa wewnętrzna wykonana z ciepłego polaru zapewni utrzymanie właściwej temperatury, zaś warstwa zewnętrzna z nieprzemakalnej, przeciwdeszczowej tkaniny ochroni przed opadami i silnym wiatrem. Taką kurtkę możemy użytkować przez cały rok, także w lecie poprzez wcześniejsze ściągnięcie ciepłej podpinki.

Dobrej jakości kurtka sportowa nie musi mieć klasycznego, nudnego designu. Poprzez odpowiednie zestawienie kieszeń, suwaków, ściągaczy, a także odważnych barw, zyskać możemy niepowtarzalny look. Najważniejsze jednak aby ciekawe wykończenie kurtki nie  było jej jedynym atutem, ponieważ w przypadku odzieży typowo sportowej, na pierwszym miejscu dla kupującego powinna być jakość, funkcjonalne wyposażenie oraz odpowiednie wykonanie. Warto więc zainwestować większą sumę, mając na uwadze pewność co do tego, że zakup ten będzie nam służyć nawet kilka lat.

Lekkie kurtki sportowe cieszą się dużą popularnością wśród kupujących, przede wszystkim ze względu na ich praktyczność i dopasowanie do zmiennej, często kapryśnej pogody. Istotne jest również to, że ich zastosowanie nie ogranicza się wyłącznie do intensywnych treningów, ale także doskonale sprawdza się w innych okolicznościach, na przykład przy weekendowym wypadzie na miasto, czy na wieczornym spacerze z psem.