>

Męskie wiatrówki na wiosnę i lato

To nieprawda, że tylko kobiety interesują się modą, ponieważ także mężczyźni chcą być pod tym względem „na czasie”. I to nie tylko w momencie wyboru obuwia, koszuli, garniturów, czy eleganckich płaszczy, ale również przy okazji zakupu casualowych, wiosenno- letnich kurtek. Panowie mają do dyspozycji wiele krojów i fasonów, jednak najchętniej sięgają po lekkie, wygodne i praktyczne wiatrówki. Nic w tym dziwnego, bo to uniwersalne rozwiązanie na niemal każdą okazję.

Szyte najczęściej z nieprzemakalnego materiału zapewniającego ochronę przed deszczem i wiatrem. Tkanina, z której są wykonane powinna ponadto przepuszczać powietrze, co gwarantuje właściwą termoregulację i zapobiega ewentualnemu przegrzaniu. Warto zatem zainwestować w dobrą markę, oznaczającą nie tylko wysoką jakość, ale także wytrzymałość i funkcjonalność.

Dostępne są również kurtki bawełniane, z miękkiej tkaniny zapewniającej zachowanie ciepła w chłodne, wiosenne dni, a przy tym wygodne i przyjemne w dotyku.

Mężczyźni najczęściej wybierają „bezpieczne”, proste  fasony niwelujące ryzyko stylistycznej wpadki. Przeważnie zapinane na zamek błyskawiczny, rzadziej guziki, z kołnierzem, stójką lub kapturem. Ten ostatni dodatek szczególnie sprawdza się w przypadku wypadów za miasto, które nieprzewidywalna aura zepsuć może nagłym deszczem.

Panowie szczególnie cenią sobie komfort i swobodę ruchów, więc fasony ich kurtek nie cechuje tak mocne dopasowanie do sylwetki, jak to często bywa u pań. Szczupli mężczyźni mogą sobie pozwolić za pomocą odpowiedniego kroju na eksponowanie wąskiej talii i dodatki w postaci ozdobnych przeszyć, zamków, sprzączek, czy pagonów. Natomiast ci nieco okrąglejsi powinni zaopatrzyć się w luźniejsze kurtki, szersze w ramionach dla zrównoważenia sylwetki, o gładkiej fakturze, pozbawione pogrubiających ozdobników.

W zależności od pory roku, wiatrówki powinny różnić się przede wszystkim grubością materiału, ale także kolorem. Na czas wiosenny polecane są te z ocieplanym, polarowym wnętrzem, zabezpieczającym przed chłodem. W okresie letnim sprawdzą się jednowarstwowe, zwiewne i jasne okrycia. Praktycznym rozwiązaniem będzie zakup dwuwarstwowej kurtki z odpinaną podpinką, którą można ściągnąć wraz z nastaniem wysokich temperatur i przypiąć powrotem gdy dni na powrót staną się chłodniejsze.

Wśród panów popularny jest także klasyczny krój kangurka, ze ściągaczem w pasie i przy rękawach oraz z charakterystyczną wygodną, dużą kieszenią na wysokości brzucha. Kangurki zakładane są przez głowę, najczęściej zaopatrzone w wysoki kołnierz przechodzący w kaptur, co zabezpiecza ich użytkowników przed niesprzyjającą aurą.

Okazuje się zatem, że mężczyźni także mogą wybierać spośród bogatego zbioru różnorakich krojów oraz tkanin, przy czym zdecydowanie rzadziej niż panie decydują się na modowe eksperymenty, a zamiast tego pozostają najczęściej wierni sprawdzonym fasonom i barwom.