>

Modne kurtki wiosenne dla puszystych

W powszechnej opinii przyjęło się uważać, że modny styl jest wyłączną domeną szczupłych, a to nieprawda, ponieważ każdy może się gustownie ubrać niezależnie od tego, jaką ma figurę.

Pozytywnym sygnałem jest to, że puszyste panie przestały chować się w obszernych, workowatych fasonach i  coraz częściej dumnie prezentują swoje kształty. Podobnie jak i panowie, zdają sobie sprawę z faktu, że odpowiednio dobrana odzież jest w stanie zatuszować mankamenty natury.

Systematycznie powiększa się ponadto ilość sieciówek, w asortymencie których nietrudno znaleźć stroje w niestandardowych, dużych rozmiarach 44, 46, 48, 50, a nawet 52. W odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów, jak grzyby po deszczu, powstają sklepy specjalizujące się w sprzedaży odzieży XXL.

Na co posiadacze obfitych kształtów powinni zwrócić szczególną uwagę przy zakupie ubrań, w tym także wiosennej kurtki? Przede wszystkim krój i wzór, ale również materiał i kolor.

Dla puszystych kobiet polecane są proste kroje z pionowymi szwami. Należy unikać zarówno jaskrawych barw, jak i przygnębiającej czerni i szarości. Najlepiej sprawdzą się stonowane i pastelowe kurtki przewiązane w talii paskiem, co ma właściwości wyszczuplające. Ważne aby kolorową górę zrównoważyć ciemnymi prostymi spodniami lub czarnymi rajstopami.

Kurtka powinna być przede wszystkim dobrze dopasowana- nie może być zbyt obcisła, co tylko podkreśli mankamenty figury, ani nie może być zbyt obszerna. Panie o rubensowskich kształtach powinny unikać dużych wzorów oraz  poziomych pasków i  przeszyć, ale za to jak najbardziej mogą podkreślać swoje atuty- wcięcie w talii, szczuplejsze łydki czy ramiona.

Puszystym panom polecane są luźniejsze kroje kurtek, sięgające linii brzucha, poszerzane w ramionach dla zrównoważenia sylwetki. Najlepiej aby były jednobarwne, bez ozdobnych gadżetów i przeszyć, o gładkiej fakturze materiału. Okrąglejsi mężczyźni powinni za to unikać pogrubiających kurtek puchowych, jaskrawych, wielokolorowych, jak i tych zaopatrzonych w mocne ściągacze.

Okazuje się zatem, że aby wyglądać modnie nie trzeba katować się wyczerpującymi treningami i głodówkami. Wystarczy jedynie odpowiednio dobrać wszystkie elementy stroju i pamiętać przy tym o kilku prostych zasadach. Ponieważ moda nie  jest wyłącznie dla pań w rozmiarze 36, ani tylko dla panów posiadających wyrzeźbioną, atletyczną sylwetką. Dowodzą tego dostępne na szeroką skalę, efektowne fasony dopasowane do krągłych kształtów. W poszukiwaniu idealnej kurtki warto, poza sieciówkami i butikami, przejrzeć także ofertę sklepów internetowych specjalizujących się w odzieży dla klientów XXL.